files-exhibitions-259957BIB2015-statut-(1)-1ww[e3ee784c690c978b5453d5938fdd256f].jpg

فراخوان نمایشگاه براتیسلاوا 2015

2015/06/01
وب سایت: http://www.bibiana.sk/

.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‎المللی تصویرگری براتیسلاوا (BIB) 4 سپتامبر تا 25 اکتبر 2015 در شهر براتیسلاوای جمهوری اسلواک برگزار خواهدشد.

.

این دوسالانه، همگام با اهداف یونسکو UNESCO، کمیتۀ کتاب برای نوجوانان (IBBY)، کمیسیون‎های ملی و نیز سازمان‎های مرتبط با هنرهای زیبا، هر دوسال یکبار آثار تصویرگران کتاب‎های ویژۀ کودکان و نوجوانان را به نمایش می‎گذارد و شرایط را برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر مساعد می‎کند.

.

برگزاری و حمایت‎ مالی این جشنواره برعهدۀ وزارت فرهنگ جمهوری اسلواک، کمیسیون ملی اسلواک برای یونسکو و خانۀ بین‎المللی هنر برای کودکان Bibiana است و در کنار این جشنواره، نمایشگاه‎ها و رویدادهای دیگری نیز برگزار می‎شود.

شرایط و زمان شرکت در نمایشگاه:


شرکت تصویرگران در این نمایشگاه از طریق سازمان‎های مرکزی، مؤسسات فرهنگی، انجمن‎های تصویرگران، مراکز ملی IBBY، کمیته‎های ملی BIB و کمیسیون‎های ملی بریا یونسکو، مؤسسات انتشاراتی و یا به صورت جداگانه و انفرادی (برای برندگان دوره‎های پیشین و تصویرگران خاص) ممکن است.

.

- از هر کشور حداکثر آثار 15 تصویرگر پذیرفته می‎شود.

.

- هر تصویرگر می‎تواند حداکثر از 1 و یا 2 کتاب چاپ شده ( حداکثر 10 تصویر) همراه با 2 نسخه کتاب را در مسابقه شرکت دهد.


- تصویرگرانی که برای بار اول در این نمایشگاه شرکت می‎کنند می‎توانند آثار پنج سال گذشته را شرکت دهند.


- تصویرگرانی که قبلاً در این نمایشگاه شرکت کرده‎اند باید آثاری که از اول ژانویۀ 2013 به بعد خلق کرده‎اند را در این مسابقه شرکت دهند.


- تصویرگر شرکت‎کننده حتماً باید ملیت همان کشور را داشته‎باشد.


- تصویرگران ایرانی برای شرکت در این جشنواره می‎توانند آثار اورجینال خود به همراه دو نسخه کتاب از هر جلد را حداکثر تا 30 بهمن 1393، از طریق ناشر خود، به بخش گرافیک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان دکتر شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، شماره 24 ارسال کنند. قابل توجه است که این آثار پس از داوری داخلی برای نمایشگاه ارسال خواهند شد.

.
جوایز نمایشگاه:


- یک جایزه بزرگ ( به ارزش 3000 دلار آمریکا )

- پنج سیب طلایی ( به ارزش 1500 دلار آمریکا )

- پنج مدال ویژۀ BIB ( به ارزش 1000 دلار آمریکا )


همچنین برندۀ جایزۀ اول می‎تواند در نمایشگاه بعدی BIB به صورت مستقل شرکت کند و نمایشی ویژه از آثار خود ترتیب دهد.


هیئت ژوری بین‎المللی BIB این اختیار را دارد که لوح تقدیر این هیئت را به آن مؤسسات انتشاراتی که در جهت توسعۀ نوآوری، کتاب‎های کودکان را با کیفیت بالا به نمایش گذارده‎اند، اهدا کند.دیگر توضیحات:


- آثار تصویرگران در فضایی به وسعت 2 متر مربع نمایش داده می‎شوند.


- برگزارکنندگان نمایشگاه BIB هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‎هایی که ممکن است بر اثر نور و یا نامرغوب بودن کیفیت رنگ و کاغذ اثر بوجود بیاید به عهده نمی‎گیرد.


- تمامی آثار ارسالی به این نمایشگاه ظرف 4 ماه پس از پایان نمایشگاه به افراد و یا مؤسسات شرکت کننده بازپس فرستاده خواهدشد.


- به غیر از آثار منتخب که برای این نمایش در نمایشگاه‎های خارج از BIB استفاده می شود، مدتی طولانی تر در اختیار این نمایشگاه خواهند بود.


- همه کتاب های ارسال شده به کتابخانه نمایشگاه BIB تعلق خواهد گرفت.


- تصویرگران شرکت کننده در نمایشگاه BIB کاتالوگ این نمایشگاه را دریافت خواهند کرد.

فراخوان اصلیآگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه