فراخوان دریافت آثار برای نمایشگاه براتیسلاوا


کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آثار تصویرگران ایرانی را برای انتخاب و ارسال به نمایشگاه بین المللی تصویرگران کتاب کودک براتیسلاوا (BIB) دریافت می کند.

معرفی نمایشگاه

نمایشگاه بین‎المللی تصویرگری براتیسلاوا هر دو سال یکبار در جمهوری اسلواک، آثار تصویرگران کتاب‎های ویژه کودکان را به نمایش می‎گذارد. این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکو UNESCO ، کمیته کتاب برای نوجوانان (IBBY)، کمیسیون‎های ملی و نیز سازمان‎های مرتبط با هنرهای زیبا، امکان رویارویی تصویرگری‎ها را فراهم کرده است و شرایط مناسب را جهت ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‎کند. در کنار این جشنواره، نمایشگاه‎ها و رویدادهای دیگری نیز برگزار خواهد شد. یکی از این برنامه‎ها برگزاری کارگاه آموزشی برای تصویرگران شرکت‎کننده از کشورهای مختلف است. 

این نمایشگاه، در شهر براتیسلاوا در جمهوری اسلواکی توسط وزارت فرهنگ جمهوری اسلواک، کمیسیون ملی اسلواک برای یونسکو و خانه بین‎المللی هنر برای کودکان Bibiana برگزار می‎شود.

شرایط و زمان شرکت در این نمایشگاه 

- شیوه شرکت تصویرگران در جشنواره بین‎المللی BIB از طریق سازمان‎های مرکزی، موسسات فرهنگی، انجمن تصویرگران، مراکز ملی IBBY، کمیته های ملی BIB و کمیسیون های ملی یونسکو، موسسات انتشاراتی و یا دعوت مستقیم و انفرادی از تصویرگران انجام می‎شود. 

- از هر کشور حداکثر  آثار  15 تصویرگر پذیرفته می‎شود و هر تصویرگر می‎تواند از 1 یا حداکثر 2 کتاب چاپ شده، حداکثر 10 تصویر را به همراه 2 نسخه از کتاب به مسابقه ارسال کند. 

- تصویرگرانی که برای بار اول در این نمایشگاه شرکت می‎کنند می‎توانند آثاری را که از پنج سال گذشته به این طرف به تصویر کشیده‎اند شرکت دهند. ولی تصویرگرانی که قبلاً در این نمایشگاه شرکت کرده‎اند باید آثاری را که از اول ژانویه 2015 به این طرف خلق کرده‎اند را در این مسابقه شرکت دهند.

- تصویرگر شرکت‎کننده از هر کشور حتماً باید ملیت همان کشور را داشته باشد.

- آثار اورجینال باید حداکثر تا 30 بهمن 1395 به نشانی: خیابان فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش‎های فرهنگی هنری، موزه کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال شود.

جوایز نمایشگاه 

یک جایزه بزرگ (به ارزش 3000 دلار آمریکا)  

پنج سیب طلایی (به ارزش 1500 دلار آمریکا) 

پنج مدال ویژه BIB (به ارزش 1000 دلار آمریکا)  

برنده جایزه اول می‎تواند در نمایشگاه بعدی BIB به صورت مستقل شرکت کند و نمایشگاه ویژه‎ای از آثار خود ترتیب دهد.  

هیئت داوران بین‎المللی BIB این اختیار را دارد که لوح تقدیر این هیئت را به موسسات انتشاراتی که در جهت توسعه نوآوری، کتاب‎های کودکان را با کیفیت بالا منتشر کرده اند اهدا کند. 

توضیحات 

- آثار تصویرگران در فضایی به وسعت 2 متر مربع نمایش داده می‎شوند.  

- برگزارکنندگان نمایشگاه BIB هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‎هایی که ممکن است بر اثر نور و یا نامرغوب بودن کیفیت رنگ و کاغذ اثر به وجود بیاید به عهده نمی‎گیرد.  

- آثار ارسالی به این نمایشگاه ظرف 4 ماه پس از پایان نمایشگاه به افراد و یا موسسات شرکت‎کننده بازپس فرستاده خواهد شد.  

- آثار منتخب برای نمایش در نمایشگاه‎های خارج از BIB نیز استفاده می‎شود، برای همین مدت طولانی‎تری در اختیار این نمایشگاه خواهند بود.  

- همه کتاب‎های ارسال شده به کتابخانه نمایشگاه BIB تعلق خواهد گرفت.  

- تصویرگران راه یافته به نمایشگاه BIB کاتالوگ نمایشگاه را دریافت خواهند کرد.

 جهت آگاهی بیشتر با دفتر امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شمارۀ 88971387 تماس حاصل کنید.

kanoon@jamejam.net

آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه