هفتمین جایزۀ بین‎المللی کتاب‎های تصویری 2018


هدف از برگزاری این رقابت تشویق تصویرگران و نویسندگان برای ارسال پروپوزال (طرحنامه) خود با ایده‎های جدید به انتشارات Edelvives و استمرار نوآوری‎ها در زمینۀ نشر است.

شرایط شرکت در رقابت 

1- شرکت در این جایزه برای همۀ تصویرگران و نویسندگان از هر ملیت با سن قانونی آزاد است. متن باید به یکی از زبان‎های اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی یا زبان‎های که زیر مجموعۀ اسپانیولی باشد. بنابراین متون فارسی باید به یکی از زبان‎های ذکر شده ترجمه شود.  

2- هر شرکت‎کننده می‎تواند حداکثر با دو پروژه در رقابت شرکت کند. این پروژه‎ها باید دست اول، منتشر نشده و به هیچ انتشارات دیگری ارائه نشده باشد. در غیر این صورت از رقابت خارج خواهندشد. 

3-آثار باید به مفهوم کتاب تصویری پایبند باشند: یعنی کتابی که در آن داستان از طریق تصاویر و متن یکدیگر را کامل کرده باشد. 

4- این جایزه به بهترین طرح کتاب تصویری ارسال شده اهدا می‎شود و نه به یک کار به پایان رسید. 

5- جایزۀ این رقابت 9000 یورو است. میزان جایزه بر اساس حق امتیاز مندرج در قرارداد چاپ و نشرمحاسبه می شود. مبلغ جایزه زمانی پرداخت می‎شود که کار را به صورت تمام شده برای چاپ به ناشر تحویل داده شود. این مبلغ بین تصویرگر و نویسنده به صورت 70 درصد برای تصویرگر و 30 درصد برای نویسنده تقسیم می‎شود.  

6- هیئت داوران جنبه‎هایی مانند: بهترین طرحنامه و ایده، بهترین متن، بهترین تصویرگری، بهترین ایده پروژه، بهترین استوری بورد و بهترین ایده آستر بدرقه را در نظر می‎گیرند. 

7- ابعاد کتاب آزاد است، اما نباید کوچکتر از 21 × 18.5 سانتی‎متر و بزرگتر از 39 × 30 سانتی‎متر باشد. 

8- تعداد کل صفحه‎های کتاب با در نظر گرفتن یک صفحۀ سفید در اول و آخر کتاب، صفحۀ عنوان و صفحه شناسنامه باید 32 صفحه باشد. 

9- موضوع آزاد است. متن نباید بیشتر از 6000 کلمه یا کاراکتر به همراه فضای میان کلمه‎ها و کاراکترها باشد. 

10- پروژه می‎بایست از طریق پست یا شخص در پوشه‎ای مستقل به دفتر نشر تحویل داده شود. این پوشه باید شامل مواد زیر باشد: 

- برگه‎ای که مشخصات کامل شرکت کننده یا شرکت کنندگان (اسم، آدرس، شماره تماس، آدرس و ایمیل) و روی آن نوشته شده باشد و همچنین بیوگرافی‎ها. عنوان اثر می‎بایست خارج از پوشه مشخص شده باشد. 

دو نسخۀ کاغذی از موارد زیر: 

- مدرکی که توضیح اثر در آن نوشته شده باشد و اینکه پروژه شامل چه چیزی می‎شود. 

- متن کامل پروژه 

- استوری‎بورد 

- پرینت سه فریم تصویرسازی نهایی که نشان‎دهندۀ موقعیت‎های متفاوت متن باشد.(به هیچ عنوان اصل اثر ارسال نشود.) 

- طرح آستر بدرقۀ (برگه سفید اول و آخر کتاب) پیشنهادی  

نشانی پستی برای ارسال: 
(Edelvives (Premio Álbum Ilustrado
(Xaudaró, 25 - 28034 Madrid (Spain
11- اهدای جایزه با در نظر گرفتن ویرایش پروژه توسط Edelvives و مراحل چاپ بیشتر از یک سال طول نمی‎کشد. گروه ویرایش و طراحی ناشر با برنده یا برندگان برای ویرایش کار همکاری خواهند کرد. 

خالق یا سازندگان وظیفه دارند با همکاری تیم‎های حرفه‎ای Edelvives و همسو با سیاست‎های این ناشر کار را در زمان فوق الذکر تکمیل کنند. 

12- مهلت ارسال آثار از زمان انتشار این فراخوان تا تاریخ 20 دسامبر 2017 برابر با 29 آذر 1396 است. 

13- هیئت داوران توسط Edelvives از میان متخصصان رشته‎های مختلف فرهنگی و آفرینش‎های هنری انتخاب می‎شوند. تصمیم داورن نهایی است و جایزه بر اساس آن اهدا می‎شود. 

14- پروژۀ برنده در مارچ 2018 برابر با حدود اسفند 1396 اعلام می‎شود. 

15- ناشر تحت شرایط و ضوابط مشابهی که برای مجموعه کتاب‎های تصویری وجود دارد یک قرارداد چاپی را با برنده یا برندگان امضا خواهد کرد. در این قرارداد ناشر حق بهره‎برداری جهانی کتاب و انتشار آن را به همه زبان‎ها را از طریق خرید فرمت دیجیتال آن کسب خواهد کرد. 

16- برندگان باید در تبلیغ کتاب شرکت کنند. اصل آثار ممکن است به صورت عمومی نمایش داده شوند و همچنین ممکن است همه تصاویر ساخته شده برای کتاب برای اهداف اطلاع‎رسانی و تبلیغ باز تولید شوند و نمایش داده شوند. 

17- Edelvives پس از باز کردن پاکت‎های مهر و موم شده حق بهره‎برداری از ایده‎های اصلی که علاقه‎مند به انتشار آنها است را دارا خواهدبود. 

18- هنرمندان نباید اثر اوریجینال بفرستند و تنها کپی کار مورد قبول است. بسته‎های ارسالی بازگردانده نخواهد شد.  

19- Edelvives تعهدی برای پاسخگویی به مکاتبات و تماس‎های تلفنی در مورد پروژه‎های غیر برنده و تفسیر و کاربرد قوانین فراخوان ندارد. 

20- شرکت کنندگان باید تمام شرایط را بپذیرند. 

متن فراخوان

سایت جشواره

 

آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه