files-exhibitions-bra11[d12ec15cd17276b59011fd2e1578cd98].jpg

فراخوان سمپوزیوم بین‌المللی براتیسلاوا 2021

2020/11/08

فراخوان سمپوزیوم بین‌المللی براتیسلاوا 2021
سمپوزیوم بین‌المللی براتیسلاوا هر دو سال یک‌بار در حاشیۀ دوسالانه تصویرگری در شهر براتیسلاوا، پایتخت کشور اسلواکی، برگزار می‌شود و پژوهشگران به ارائۀ مقاله با موضوع اعلام‌شده در آن سال می‌پردازند. در سال آینده، بیست و هشتمین دوره این سمپوزیوم در روزهای 16 و 17  اکتبر 2021 (مطابق با 24 و 25 مهرماه 1400) با موضوع زیر برگزار خواهد شد:
"COMICS IN THE CURRENT PICTURE BOOK FOR CHILDREN AND YOUTH"
(Creative and discovery strategies)   
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران ایران از علاقه‌مندان به این موضوع دعوت به عمل می‌آورند که چکیده تمام‌نمای مقالۀ خود، بین 500 الی 800 کلمه، شامل هدف، سوال پژوهش، روش، یافته‌ها و نتیجه‌گیری، را به زبان فارسی و انگلیسی حداکثر تا تاریخ 17 دی 1399 به آدرس پست الکترونیک امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (Booksection@kpf.ir) ارسال کنید. پس از بررسی چکیده‌ها توسط هیئت‌داوران سه نهاد، فرد منتخب به دوسالانۀ تصویرگری براتیسلاوا معرفی خواهد شد تا مقاله خود را در سمپوزیوم مذکور ارائه دهد. فرد منتخب می‌بایست تا تاریخ 22/4/2021 (1 خرداد 1400) مقالۀ خود را به‌طور کامل و به زبان انگلیسی به دفتر امور بین‌الملل کانون ارائه دهد. کانون هزینه‌های سفر و نهاد برگزارکننده هزینه‌های اقامت سخنران  را برای شرکت در این رویداد فرهنگی به عهده خواهند گرفت.
ارائه رزومه فعالیت در حوزۀ کتاب کودک و تصویرگری، ارائۀ کارت پایان خدمت سربازی (برای آقایان) و تسلط کامل به زبان انگلیسی برای داوطلبین الزامی است.
نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا BIB هر دو سال یک‌بار در شهر براتیسلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکی، برگزار می‌شود و آثار تصویرگران کتاب‌های کودکان را به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکو، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنرهای زیبا امکان رویارویی تصویرگران را فراهم نموده و شرایط را برای ارزیابی آثار و درنتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‌نماید. برگزارکنندگان و حمایت‌کنندگان مالی این جشنواره وزارت فرهنگ جمهوری اسلواکی، کمیسیون ملی یونسکو در اسلواکی و خانه بین‌المللی هنر برای کودکان Bibiana هستند.
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید:
88971387


آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه