files-exhibitions-GP-690x518[7e2972a7e2a9d6cb4954df283907815f].jpg

مسابقه تصویرگری فرفره‌ طلایی چین

2021/03/26

به گزارش روابط عمومی انجمن تصویرگران ایران، مسابقه تصویرگری فرفره‌ طلایی چین، رویدادی ویژه در نمایشگاه بین المللی کتاب شانگهای است که توسط انجمن روزنامه‌نگاران شانگهای و ناشران حمایت می‌شود. این مسابقه از زمان تاسیس در سال ۲۰۱۵، فرصتی برای تصویرگران جوان فراهم کرده تا استعداد خود را به نمایش بگذارند و سعی داشته تا پلی باشد بین تصویرگران و ناشران سرتاسر جهان. در عین حال که در سطح داخلی خون جدیدی در رگ‌‌های نشر کتاب‌‌های چین دمیده است.
فرفره‌ طلایی نه تنها یک مسابقه، بلکه برنامه‌‌‌ای جامع و رویدادی فراگیر شامل نمایشگاه، کتاب سال تصویرگری و کمپین‌‌های تبلیغاتی بسیار است. این نمایشگاه محیطی الهام‌‌بخش و پرورش‌‌دهنده‌ برای تصویرسازان جوان و هنرمندان کتاب کودک از سراسر جهان و فرصتی برای درک دیدگاه‌‌های خود است.
رقابت‌ فرفره‌ی طلایی سال 2020 با دریافت اثر از 2238 تصویرگر از 77 کشور جهان شکل گرفت. این رقابت هم ‌اینک به یکی از مهم‌ترین رقابت‌های تصویرسازی قاره‌ آسیا تبدیل شده ‌است.
برای شناسایی و بها دادن هرچه بیشتر به تصویرگران بااستعداد، فرفره طلایی چین در سال ۲۰۲۰ جوایز خود را در پنج بخش مختلف تدارک دیده ‌است. داوران این رقابت از پنج کشور متفاوت، شامل چین و دیگر کشورها، انتخاب خواهند شد. برای انتخاب فهرست ۵۰ نفره‌ نهایی سه دوره داوری برگزار خواهد شد.
علاوه بر این طی تفاهم‌نامه‌ای که میان نمایشگاه کتاب شانگهای و مسابقه بین‌المللی نوشتن برای کتاب‌های تصویری آسترا، که توسط انتشارات تینکینگدام در چین و انتشارات ماین‌ادیشن سوییس و فرانسه برگزار می‌شود، برای سال 2021 منعقد شده است، جایزه‌ای تحت عنوان جایزه فرفره طلایی – آسترا تاسیس شده است. این جایزه مشترک با هدف ارتقا همکاری بین تصویرگران و نویسندگان کتاب‌های تصویری شکل گرفته است. تمام افرادی که آثار آنها در نمایشگاه پذیرفته شوند، می‌توانند در این جایزه که توسط داوران مستقل قضاوت خواهند شد، شرکت کنند.
آثار تمام ۵۰ فینالیست‌ در کاتالوگ مسابقه فرفره طلایی به چاپ خواهد رسید و در نمایشگاه تصویرسازی فرفره طلایی ۲۰۲1، در قسمت جانبی نمایشگاه کتاب شانگهای، در تاریخ 19 تا 21 نوامبر ۲۰۲1 (مطابق با 28-30 آبان 1400) به نمایش درخواهند آمد.
تاریخ‌‌های مهم:
ارسال آثار: 25 مارچ تا 28 جون ۲۰21 (مطابق با5 فروردین تا 7 تیر ماه ‌‌1400) (تا ساعت ۲۴ به وقت چین)
معرفی برگزیدگان: 2 سپتامبر 2021 (مطابق با 11 شهریور ‌‌1400)
معرفی نفرات برتر و اهدای جوایز: روز افتتاحیه‌ نمایشگاه کتاب شانگهای؛ 20 نوامبر ۲۰۲1 (مطابق با 28 آبان ‌‌1400)
شرایط شرکت در مسابقه
شرکت‌کنندگان باید بین ۱۶ تا ۳۹ سال سن داشته باشند؛ یعنی متولدین ۱ ژانویه ۱۹۸2 تا ۳۱ دسامبر ۲۰۰5 (۱۱ دی ۱۳60 تا ۱۰ دی ۱۳۸4).
شرکت در مسابقه برای تصویرگران حرفه‌‌ای، هنرجویان و تصویرگران تازه‌کار آزاد است.
ثبت‌‌نام می‌تواند توسط هنرمندان، مدارس، انجمن‌ها و سایر سازمان‌‌های شخص ثالث انجام شود.
ناشرانی که قصد ارسال اثر به این نمایشگاه را دارند تنها می‌توانند آثارشان را از بین کتاب‌هایی انتخاب کنند که در کاتالوگ کتاب‌‌هایشان به ثبت رسیده است.
مشخصات آثار ارسالی
این رقابت آثاری را که با تکنیک‌‌های دستی، دیجیتالی یا ترکیبی اجرا می‌شوند، می‌‌پذیرد. هیچ محدودیتی برای ارسال اثر وجود ندارد و هر اثری که برای کتاب کودک و نوجوان تصویرگری شده ‌باشد می‌‌تواند در این رقابت شرکت کند.
برای ثبت ‌نام در رقابت، شرکت ‌کنندگان باید مجموعه‌‌ای از پنج تصویر را که با موضوع یکسان خلق‌شده است ارسال کنند. شرکت ‌کنندگان می‌‌توانند هر سال تنها یک مجموعه را به رقابت بفرستد.
آثار هنری باید با متن توضیحی انگلیسی (تا 500 کارکتر) همراه باشد که اثر و ابزار / تکنیک مورد استفاده برای تصاویر را توصیف می‌‌کند.
تصاویر ارسالی می‌تواند منتشرشده یا منتشرنشده باشد. در صورت انتشار، تاریخ چاپ آنها نباید پیش از ۱ ژانویه ۲۰20 (۱۲ دی ۹8) باشد.
تصاویری که قبلاً به فرفره طلایی فرستاده‌ شده باشد، برای ثبت ‌نام مجدد واجد شرایط نیستند.
روش ارسال
تنها کانال رسمی برای ثبت ‌نام و ارسال آن وب‌ سایت رسمی CCBF است. لطفاً فرم ثبت ‌نام را پرکنید و نسخه الکترونیکی کار خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. 
تمام تصاویری که به صورت دستی اجراشده باشد باید با وضوح بالا اسکن و با فرمت JPG یا PNG، رزولوشن: ۳۰۰ DPI یا بالاتر و حجم کمتر از ۲۰ MB ارسال شود.
برای کارهای منتشرشده، شرکت کننده همچنین باید شماره شابک کتاب، تاریخ انتشار و نام ناشر را ارائه دهد.
 جوایز
جایزه بزرگ فرفره طلایی برای هنرمند چینی (یک برنده): بازدید از نمایشگاه بین‌ المللی کتاب کودک بولونیا ۲۰۲2 (بلیط و اقامت) به همراه تندیس جشنواره و لوح تقدیر
جایزه بزرگ فرفره طلایی برای هنرمند بین ‌المللی (یک برنده از سایر کشورها و هنگ‌ کنگ، ماکائو، تایوان): بازدید از نمایشگاه بین ‌المللی کتاب کودک شانگهای ۲۰۲۰ (بلیط و اقامت) به همراه تندیس جشنواره و لوح تقدیر
جایزه تشویقی (سه برنده): لوح تقدیر
جایزه منتخب ناشران، بازدیدکنندگان و کابران شبکه‌های اجتماعی (یک برنده): تندیس جشنواره و لوح تقدیر.
جایزه فرفره طلایی – آسترا (یک برنده): پنج هزار دلار (شامل مالیات) به همراه تندیس و لوح تقدیر. اثر برنده در این بخش در قالب کتاب تصویری به زبان‌‌‌های چینی، انگلیسی، آلمانی، فرانسه و ژاپنی منتشر خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://ccbfgoldenpinwheel.com.cn/en/index/introduction
و یا به‌ آدرس زیر ایمیل بزنید:
ccbf.goldenpinwheel@bfchina.net


آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه