pt

مدال طلای بهترین تصویرگر جایزه مون بیم به هدا حدادی رسید

۲۰ آبان ۱۳۹۶

هدا حدادی برنده مدال طلای بهترین تصویرگر سال ۲۰۱۷ از سوی یازدهمین دوره جایزه مون بیم اوارد شد.

به گزارش روابط‎عمومی انجمن تصویرگران ایران به نقل از مهر، در یازدهمین دوره مسابقه "مون بیم اوارد" که جشنواره سالانه انتخاب بهترین کتاب های منتشر شده در آمریکاست، هداحدادی برای کتاب «دختر طبل زن» مدال طلای بهترین تصویرگر را دریافت کرد.

این کتاب پیش از این نیز در جایزه آکادمی ادبیات کلاسیک  آمریکا، مدال طلای بهترین تصویرگر را دریافت کرده بود. 

 جایزه مون بیم اوارد، همه ساله در شهر تراوس، میشیگان آمریکا همراه با برگزاری جشن خواندن و به منظور افزایش شناسایی کتاب‎های برتر و حمایت از ادبیات کودک اهدا می‎شود. 

جایزه مون بیم از سال ۲۰۰۷ توسط جرالد جنکینز با هدف ترویج خواندن، سوادآموزی و تشویق کودکان به سخاوت و دل سوزی، ایستادگی در برابر زورگویی و رسیدگی به رویاهای شان بنیان گذاری شد و به بهترین کتاب های کودکان در موضوعات گوناگون که هر سال در آمریکای شمالی و به زبان انگلیسی و اسپانیایی منتشر شده است، اختصاص دارد. 

داوران جایزه متشکل از کتابداران، کودکان، معلمان، کتاب فروشان و وبلاگ نویسان هستند تا خواندن مادام العمر را ترویج می‎کنند.
هداحدادی متولد ١٣٥٥ در تهران، موفق به دریافت مدال طلای این جایزه شده است، او تاکنون جوایز بین المللی در حوزه تصویرگری دریافت کرده و در هفته تصویرگری نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.

آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه