pt

فراخوان مسابقه فرفره طلایی 2019 منتشر شد

۱۳ فروردين ۱۳۹۸

فراخوان پنجمین مسابقه بین‌المللی تصویرگران جوان فرفره طلایی چین با هدف کشف و نمایش استعداد تصویرگران و پل زدن بین تصویرگران و ناشران کودک، در سطح داخلی چین و در سطح جهانی منتشر شد.

به گزارش روابط‎عمومی انجمن تصویرگرن ایران، مسابقه بین‌المللی تصویرگران جوان فرفره طلایی یک مسابقه بین‌المللی تصویرگری است که به شکل سالانه، به‌عنوان بخشی از نمایشگاه کتاب کودکان شانگهای چین (CCBF)، با حمایت سازمان چاپ و انتشار شانگهای برگزار می‌شود.
از زمان تاسیس مسابقه در سال 2015، این نمایشگاه فرصتی را برای نشان دادن استعدادهای تصویرگران فراهم کرده است. هدف این پروژه پل زدن بین تصویرگران و ناشران کودک، هم در سطح داخلی و هم در سطح جهانی، است. درعین‌حال این رقابت زندگی تازه‌ای را برای صنعت کتاب کودکان چین به ارمغان آورده است.
فرفره طلایی صرفاً یک رقابت مستقل نیست، ‌یک برنامه جامع است که شامل نمایشگاه‌ها، کتاب سالن تصویر و انواع کمپین‌های تبلیغاتی می‌شود. این نمایشگاه ‌یک محیط الهام‌بخش و پرورش‌دهنده‌ای است که در آن تصویرسازان جوان و هنرمندان کتاب کودکان از سراسر جهان فرصتی برای درک دیدگاه‌های خود پیدا می‌کنند.
به‌منظور شناختن بهترین هنرمندان بااستعداد در این رقابت، فرفره طلایی 2019 طیف گسترده‌ای از جوایز را در بردارد: جایزه بزرگ فرفره طلایی (جایزه به دو اثر از برجسته‌ترین آثار هنری – یکی چین و دیگری به تصویرگری خارج از کشور تعلق می‌گیرد)، جایزه ویژه فرفره طلایی، جایزه منتخب ناشران و جایزه منتخب بازدیدکنندگان.
علاوه بر این، یکی از افراد منتخب نمایشگاه توسط کمیته برگزاری کنفرانس CCBF انتخاب خواهد شد تا هویت بصری نمایشگاه 2020 را طراحی کند. اثر او بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت بصری نمایشگاه 2020 خواهد بود که در وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی، هدایا و کمپین تبلیغاتی نمایشگاه استفاده خواهد شد.
آثار تمام 50 فینالیست در کاتالوگ مسابقه فرفره طلایی 2019 به چاپ خواهد رسید و همچنین در نمایشگاه تصویرسازی فرفره طلایی 2019 که در جنب نمایشگاه کتاب کودک شانگهای، 15 تا 17 نوامبر 2019 (24 تا 26 آبان 1398) برگزار می‌شود، به نمایش درخواهند آمد.
شرایط شرکت در مسابقه:
- شرکت‌کنندگان باید بین 16 تا 39 سال سن داشته باشند؛ یعنی متولدان 1 ژانویه 1980 تا 31 دسامبر 2003 (11 دی 1358 تا 10 دی 1382)
- صرف‌نظر از ملیت، شرکت در مسابقه برای تصویرگران حرفه‌ای، هنرجویان و تصویرگران تازه‌کار آزاد است.
- ثبت‌نام می‌تواند توسط هنرمندان، مدارس، انجمن‌ها و سایر سازمان‌های شخص ثالث انجام شود.
شرایط ورود
- هیچ محدودیتی برای موضوع و محتوا که مناسب برای نمایش کتاب کودکان باشد وجود ندارد. این رقابت آثاری را که با تکنیک‌های دستی، دیجیتالی یا ترکیبی اجرا می‌شوند، می‌پذیرد.
- برای ثبت‌نام در رقابت، شرکت‌کنندگان باید مجموعه‌ای از پنج تصویر را که با موضوع یکسان خلق‌شده است ارسال کنند. شرکت‌کنندگان می‌توانند هر سال تنها یک مجموعه را به رقابت بفرستد. آثار هنری باید با متن توضیحی انگلیسی (تا 800 کارکتر) همراه باشد که اثر و ابزار / تکنیک مورد استفاده برای تصاویر را توصیف می‌کند.
- تصاویر ارسالی می‌تواند منتشرشده یا منتشرنشده باشد. در صورت انتشار، تاریخ چاپ آنها نباید پیش از 1 ژانویه 2017 (12 دی 95) باشد.
- تصاویری که قبلاً به فرفره طلایی فرستاده‌شده باشد، برای ثبت‌نام مجدد واجد شرایط نیستند.
روش ارسال
- تنها کانال رسمی برای ثبت‌نام و ارسال آن وب‌سایت رسمی CCBF است. لطفاً فرم ثبت‌نام را پرکنید و نسخه الکترونیکی کار خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. تمام تصاویری که به صورت دستی اجراشده باشد باید با وضوح بالا اسکن و با فرمتJPG یا PNG، رزولوشن: 300 DPI یا بالاتر و حجم کمتر از 20MB ارسال شوند
- برای کارهای منتشرشده، شرکت کننده همچنین باید شماره شابک کتاب، تاریخ انتشار و نام ناشر را ارائه دهد.
تقویم مسابقه
ارسال درخواست: 1 آوریل - 15 جولای 2019 (12 فروردین تا 24 تیر 1398)
انتخاب فینالیست‌ها: 22 جولای 2019 - 31 اوت 2019 (31 تیر تا 9 شهریور 1398)
اعلام فینالیست‌ها: 12 سپتامبر 2019 (21 شهریور 1398)
اهدای جوایز: 15 نوامبر 2019 (روز افتتاح CCBF) (24 آبان 1398)
جوایز
- جایزه بزرگ فرفره طلایی برای هنرمند چینی (یک برنده): بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا 2020 (بلیط و اقامت) به همراه تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛
- جایزه بزرگ فرفره طلایی برای هنرمند بین‌المللی (یک برنده از سایر کشورها و هنگ‌کنگ، ماکائو، تایوان): بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای 2020 (بلیط و اقامت) به همراه تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛
- جایزه تشویقی (سه برنده): لوح تقدیر؛
- جایزه منتخب ناشران (یک برنده): تندیس جشنواره و لوح تقدیر به‌اضافه اینکه برنده جایزه این شانس را دارد تا یک کتاب تصویری برای انتشارات Beijing Dandelion Children's Book House تصویرسازی کند.
- جایزه منتخب بازدیدکنندگان (یک جایزه): تندیس جشنواره و لوح تقدیر.
برای اطلاعات بیشتر به فراخوان انگلیسی مراجعه کنید:
http://ccbfgoldenpinwheel.com.cn/en/index/introduction
یا با ایمیل زیر ارتباط برقرار کنید:
ccbf.goldenpinwheel@bfchina.net

آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه