pt

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری «صلح را باید از کودکی آموخت»

۲۲ شهريور ۱۴۰۲

نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری با موضوع صلح در تاریخ جمعه 31 شهریور 1402 در گالری زمستان خانۀ هنرمندان ایران افتتاح می‌شود. آثار این نمایشگاه که توسط انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک برنامه‌ریزی شده است، در موضوع کلی صلح - در قالب «صلح با انسان»، «صلح با طبیعت»، «صلح با حیوانات» و «صلح با جهان» - خلق‌شده‌اند.  

هنرمندان دعوت‌شده در این نمایشگاه از میان تصویرگرانی انتخاب‌ شده‌اند که آثار آن‌ها در فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) 2020 منتشرشده است. در این فهرست دوسالانه، پدیدآورندگان کتاب کودک توسط شعب ملی دفتر انتخاب شده و در کنگره دوسالانه IBBY معرفی می‌شوند.
هنرمندان شرکت‌کننده در اولین دوره این نمایشگاه از کشورهای روسیه، سویس، سوئد، نیوزیلند، اتریش، استونی، استرالیا، دانمارک، برزیل، کانادا، آلمان، اسلواکی، پرو، شیلی و اندونزی برای این نمایشگاه دعوت‌شده‌اند.
پوستر نمایشگاه بر اساس یک تصویرسازی از دوشان کالای، تصویرگر برجسته اهل جمهوری اسلواکی و برنده جایزه هانس کریستین اندرسن 1988، و توسط عباس خانقلی طراحی شده است.

این نمایشگاه به شکل سالیانه همزمان با روز جهانی صلح (21 سپتامبر) بر اساس دعوت از هنرمندان منتخب فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (در سال‌های ذوج) و هنرمندان منتخب نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا (در سال‌های فرد) برگزار خواهد شد.

پنجمین دوره این نمایشگاه از تاریخ 3 تا 7 مهر، از ساعت 15 تا 20 در آدرس تهران، خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی خانۀ هنرمندان ایران، گالری زمستان برقرار است.

آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه