گالری مجازی

سومین دورۀ نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری «صلح را باید از کودکی آموخت»

نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری با موضوع صلح که توسط انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک برنامه‌ریزی است، شامل آثاری در موضوع کلی صلح - در قالب «صلح با انسان»، «صلح با طبیعت»، «صلح با حیوانات» و «صلح با جهان» - است. 
هنرمندان دعوت‌شده در این نمایشگاه از میان تصویرگرانی انتخاب‌شده‌اند که آثار آن‌ها در فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) 2020 منتشرشده است. در این فهرست دوسالانه، پدیدآورندگان کتاب کودک توسط شعب ملی دفتر انتخاب شده و در کنگره دوسالانه IBBY معرفی می‌شوند. هنرمندان شرکت‌کننده در سومین دوره این نمایشگاه از کشورهای ایران، نروژ، اسپانیا، شیلی، دانمارک، کره جنوبی، ایرلند، مکزیک، روسیه، آلمان، ایتالیا، فرانسه، یونان، کلمبیا، ترکیه، استونی، اتریش و لیتوانی برای این نمایشگاه دعوت‌شده‌اند. پوستر نمایشگاه بر اساس تصویرسازی کوتا پاکُفسکا، تصویرگر برجسته اهل جمهوری چک و برنده جایزه هانس کریستین اندرسن 1992، طراحی شده است.
این نمایشگاه به شکل سالیانه همزمان با روز جهانی صلح (21 سپتامبر) بر اساس دعوت از هنرمندان منتخب فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (سال‌های زوج) و هنرمندان منتخب نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا (سال‌های فرد) برگزار خواهد شد.
سومین دورۀ این نمایشگاه از تاریخ 30 شهریور تا 16 مهر در سایت انجمن تصویرگران ایران برقرار است.

در ادامه می توانید استیمنت که شامل مشخصات هنرمند است و در اسلاید بعدی اثر هنرمند را مشاهده کنید.


آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه