فراخوان نمایشگاه نقاشی نوجوانان در هیروشیما


صلح مفهومی است که برای جهانی شدن نیاز به آموزش و نهادینه شدن در درون هر انسان دارد. با توجه به شعار موزۀ صلح تهران مبنی بر اینکه "صلح چیزی فراتر از نبود جنگ بین دولت‎ها است"، برقراری صلح در درون خود، خانواده، جامعه و لمس آرامش و زیبایی، لذت‎بخش و زندگی آفرین است و نسل جوان می‎تواند با یافتن صلح درونی برای تضاد‌های طبیعت، جامعه و بحران‌های اجتماعی راه‌حل‌های سازنده پیدا کند.

آموزش صلح به نوجوانان، سبب می‎شود علاقه به همزیستی و رفتارهای مسالمت‌آمیز، احساس همکاری و روحیه همدردی در آنان رشد پیدا کند تا بتوانند با اعتقاد به اینکه آرامش، شادی‎بخش است در تعارض‎ها، دعواها و اختلافات خود از راه‌حل‌های خلاق و دور از خشونت استفاده کنند.

نقاشی کودکان و نوجوانان نیز که نمایش بی‎واسطه‎ای از درونیات پاک و صلح طلبانۀ آنهاست می‎تواند الهام‌بخش شهروندان سراسر جهان برای دوری از خشم، نفرت و ... باشد. از این رو موزۀ صلح تهران با همکاری رسانه هنرهای تجسمی گالری آنلاین، نمایشگاه نقاشی با موضوع “صلح یعنی ...” را برگزار می‎کند.

این نمایشگاه با هدف آگاهی‎بخشی به نوجوانان در مورد آرامش، صلح درون، احترام گذاشتن به حقوق انسان‌ها، نفی هرنوع خشونت و تبعیض، احترام به تفاوت‎های فردی، درک متقابل و مدارا برگزار می‎شود و در پی آن است که نوجوانان با استعدا‌دهای هنری‌شان در راستای ترویج پیام جهانی عاری از جنگ و سلاح‌های کشتار جمعی قدم بردارند.

قرار است آثار نقاشی نوجوانان در نمایشگاهی در کنار جشنوارۀ فیلمی که به مناسبت بمباران اتمی هیروشیما در ژاپن برگزار خواهد شد به نمایش درآید.

آیین‎نامه فراخوان

محدوده سنی شرکت در این نمایشگاه 14 تا 19 سال است.

تکنیک آثار: اکرلیک، آبرنگ، مداد رنگی و پاستل (کلیۀ تکنیک‎ها باید بر روی مقوا اجرا شود.)

موضوع آثار: صلح یعنی ...

ابعاد آثار: آثار بر روی کاغذ A3 با فاصلۀ دو سانتی‎متر از هر وجه مقوا انجام شود.

هر هنرمند می‎تواند 3 اثر طبق مشخصات فنی اعلام شده در فرم ثبت‎نام، به صورت آنلاین ارسال کند.

به تمام راه‎یافتگان این نمایشگاه گواهی داده خواهدشد.

تقویم فراخوان

مهلت ارسال آثار: دهم خرداد تا دهم تیر ماه 95

اعلام نتایج داوری: پانزدهم تیرماه 95

دریافت آثار تایید شده: بیست و پنجم تیر ماه 95

تاریخ برگزاری نمایشگاه در هیروشیما: یکم مرداد ماه 95

نحوۀ ثبت‎نام

علاقه‎مندان می‎توانند آثار خود را به صورت آنلاین از طریق سایت جشنواره به نشانی festival.onlineartgallery.ir ارسال کنند.

هنرمندان ساکن شهر تهران جهت تحویل اصل آثار می‎توانند به موزۀ صلح به آدرس خیابان فیاض‎بخش، ضلع شمالی پارک شهر، موزۀ صلح تهران مراجعه کنند و هنرمندان ساکن شهرهای دیگر می‎توانند آثار خود را ارسال کنند.

 

 

آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه