فراخوان شرکت در کارگاه تصویرگری براتیسلاوا 2017


کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران ایران، نمایندگان ایرانی حاضر در کارگاه تصویرگری براتیسلاوا 2017 را انتخاب می‎کنند.

نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا (BIB) هر دو سال یک بار در شهر براتیسلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکی، برگزار می‌شود و آثار تصویرگران کتاب‌های کودکان را به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکو، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنرهای زیبا امکان رویارویی تصویرگران و شرایط ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر را فراهم می‎کند. برگزار‌کنندگان و حمایت‌کنندگان مالی این جشنواره وزارت فرهنگ جمهوری اسلواکی، کمیسیون ملی یونسکو در اسلواکی و خانۀ بین‌المللی هنر برای کودکان (Bibiana) هستند. 

از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه، تشکیل کارگاه آموزشی برای تصویرگران کشورهای درحال توسعه است. این کارگاه به عنوان بنیانگذار آن یعنی "آلبین برونوفسکی" نامگذاری شده است. دورۀ بعدی این کارگاه در تاریخ 18-25 شهریور 1396 در شهر براتیسلاوا برگزار خواهد شد.

از تصویرگران علاقه‌مند به شرکت در این کارگاه دعوت می‌شود تا مدارک مورد نیاز را برای داوری به نشانی خیابان حجاب، جنب هتل ورزش، امور بین‎الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ارسال کنند. از میان تصویرگرانی که به این فراخوان پاسخ بدهند یک تا دو نفر برای شرکت در کارگاه معرفی خواهند شد. 

شرایط شرکت:
تنها تصویرگران زیر 30 سال می‌توانند در این کارگاه شرکت کنند.
تصویرگران باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. از متقاضیان مصاحبه به زبان انگلیسی به عمل خواهد آمد.
شرکت تصویرگرانی که کتاب چاپ شده دارند در این کارگاه بلامانع است.
هزینه سفر به براتیسلاوا برعهده کانون و هزینه اقامت بر عهده BIB است.

مدارک مورد نیاز:
رزومه کاری (شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تماس، تاریخ و مکان تولد، میزان تحصیالت و سوابق کاری).
یک قطعه عکس
پنج الی ده اثر در فرمت gpj با کیفیت dpi 150.

مهلت ارسال مدارک: 12 دی ماه 1395

جهت آگاهی بیشتر با دفتر امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شمارۀ 88971387 تماس حاصل کنید.
kanoon@jamejam.net


فایل فراخوان 

آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه