pt

علی بوذری برای دو سال متوالی داور مسابقه تصویرگری براتیسلاوا شد

۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸

با اعلام اسامی هیات داوران بین‎المللی مسابقه تصویرگری براتیسلاوا که بزرگ‎ترین و معتبرترین مسابقه تصویرگری در سطح جهان است نام علی بوذری برای دومین سال متوالی در میان 9 داور بین‎المللی این مسابقه نیز به چشم می‎خورد.

به گزارش روابط‎عمومی انجمن تصویرگران ایران به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در حاشیه این جشنواره، نمایشگاه‎ها و رویدادهای دیگری توسط BIB برگزار می‎شود که از آن جمله می‎توان به برگزاری کارگاه آموزشی برای تصویرگران شرکت کننده از کشورهای مختلف اشاره کرد که دفتر جشنواره با همکاری یونسکو آن را برگزار می‎کند. در این بخش با اعلام فراخوان عمومی به تصویرگران ایرانی علاقه‎مند به شرکت در این کارگاه و جمع‎آوری آثار علاقه‎مندان، جلسه داوری با حضور نمایندگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک برگزار شد و محمدحسین ماتک برای حضور در این کارگاه انتخاب شد و مورد قبول هیات انتخاب براتیسلاوا نیز قرار گرفت.

امسال برگزاری این کارگاه به عهده تصویرگر برجسته کشور اسلواکیMiro Regitko  است و از شرکت‎کنندگان در این کارگاه خواسته شده است موضوعات عشق در یک افسانه، عشق یک موجود افسانه‎ای، افسانه‎های قدیمی یا داستان‎های عاشقانه که ریشه در کشور شما دارد، عشق به غذا و عشق شما به یک محصول هنری را برای کار انتخاب کنند.

قرار است شرکت‎کنندگان یکی از این موضوعات را انتخاب کنند و 3 تا 4 فریم تصویرگری را در سایز A3 خلق کنند تا در پایان کارگاه برای علاقه‎مندان به نمایش گذاشته شود.

در بخش دیگر این نمایشگاه فعالان و محققان حوزه تصویرگری کتاب کودک به ارائه مقاله می‎پردازند که در این حوزه نیز حسین شیخ رضایی از ایران جهت ارائه مقاله با موضوع "مکتب تصویرگری اوریجینال در جهان دیجیتال" معرفی شده است.

نمایشگاه بین‎المللی تصویرگری براتیسلاوا هر دو سال یکبار در جمهوری اسلواک، آثار تصویرگران کتاب‎های ویژه کودکان را به نمایش می‎گذارد. این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکوUNESCO ، کمیته کتاب برای نوجوانان ( IBBY) ، کمیسیون‎های ملی و نیز سازمان‎های مرتبط با هنرهای زیبا، امکان رویارویی تصویرگری‎ها را فراهم کرده و شرایط را مناسب جهت ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر می‎کند.

گفتنی است، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نماینده کمیته کتاب برای نسل جوان (IBBY) در ایران و مسئول هماهنگی‎های حضور ایران در این مسابقه است و از نمایندگان حاضر در این مسابقه حمایت می‎کند.
آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه