گالری مجازی

نمایشگاه تصویرسازی زمین مشترک

ما همگی، تنها یک زمین داریم. زمین ارزنده‎ترین سرمایه انسانهاست. سرمایه‎ای مشترک برای افراد، ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف که باید فارغ از همه اختلافات مسئولانه از آن پاسداری کنیم. نمایشگاه تصویرسازی "زمین مشترک" با این دغدغه به موضوع محیط زیست، توسعه پایدار و زمین سبز می‎پردازد. پروژه‎ای که حاصل همکاری مشترک میان ایران و انگلستان است و 27 نفر از دانشجویان دانشگاه هنر تهران و تصویرسازان آزاد، زیر نظر علی بوذری و 27 نفر از دانشجویان هنر دانشگاه ورچستر، زیر نظر پیت گروبلر، در آن مشارکت کرده‎اند. 

نحوه اجرای این پروژه چنین بود که ابتدا برای هر هنرمند، یک زوج هنری از کشور دیگر انتخاب شد. سپس هر یک از این دو نفر، یک طرح اولیه را با ایده خود اجرا کرده، برای هم‌گروهی خود فرستادند تا طرف مقابل نیز لایه بعدی کار را تکمیل کند. این روند تا شش مرحله ادامه یافت که سهم هر هنرمند سه مرحله ویرایش بر یک اثر بود. 

در نهایت حاصل این همکاری خلق دو اثر مجزا از دو هنرمند است که به صورت مشترک خلق کرده‎اند. در ذکر اسامی، نام آن هنرمندی که ایده اولیه آن طرح توسط وی اجرا شده است را اول آورده‎ایم. 

این کار مشترک در طول شش هفته، از 21 بهمن تا 26 اسفند 1395 انجام و تکمیل شده است و حاصل آن را در این نمایشگاه مجازی که به مناسبت روز جهانی محیط زیست برپا شده است می‎بینید.

آگـهـی  
Advertisement

اشتراک خبرنامه